Bloog Wirtualna Polska
Są 1 269 872 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

 

DREAM TEAM W ZGODZIE Z STAROŻYTNĄ CHIŃSKĄ FILOZOFIĄ

poniedziałek, 29 marca 2010 22:25

         Zaintrygował mnie ostatnio pewien znak. Zwłaszcza że jest on w barwach naszej ukochanej drużyny czyli czarno-białych. Dodatkowo jest to symbol okrągły niczym piłeczka ping ponga podzielona na pół w formie dwóch równych kropel. Symbol feng shui (wiatr i woda). Symbol dobra i zła. Wielu go zna ale zapewne nikt nigdy się głębiej nad nim nie zastanawi ał. Jest to starożytna chińska nauka mająca na celu osiągnięcie zgodności ze środowiskiem naturalnym. Symbolizuje nieuchwytne siły życiowe. Feng shui to sztuka czynienia naszego życia i pinglowego grania coraz lepszym. To jedna z najstarszych filozofii dziś nie wiedzieć czemu bardziej wykorzystywana w aranżacji wnętrz niż choćby w sporcie. Zasady feng shui idealnie komponują się do filozofii Dream Teamu. Podstawą chińskiego myślenia jest energia i jakże to bliskie z energetycznym pinglowym graniem czy energią uderzonej piłeczki czy nawet energii drzemiącej w sprężystej okładzinie na rakietce. Energia wypełnia cały wszechświat. Podzielić ja można na dwie czyli dobrą energię życia i złą. Obie wzajemnie się równoważą.  Pozytywna energia to źródło sukcesów, zdrowia czy szczęścia. Jest niezbędna do życia jak powietrze. Im więcej potrafimy jej generować tym nam w życiu lepiej. Mówi się często - ten to ma szczęście albo dziwimy się że ktoś jest szczęśliwy a my ciągle narzekamy. Wszystko zależy od nas samych, od naszego nastawienia, od przestrzegania najprostszych zgodnych z naturą zasad. To przyroda której jesteśmy częścią wyzwala energię a my możemy tylko potrafić ją odpowoednio wykorzystywać. Wielu z nas blokuje w sobie przypływ pozytywnej energii a tym samym skazuje się na niepowodzenia. problemy, choroby i chuj wie co jeszcze. Zła energia utrudnia nam realizowanie swoich marzeń i pragnień. W chińskim sposobie postrzegania wszechświata wyróżnia się pięć żywiołów z których skłąda się całą przyroda i natura. Są to: drzewo, ogień, ziemia, metal i woda.  Do żywiołów przypisuje się kolory, czas, pory roku i strony świata. Tak naprawdę wszystko co nas otacza można wyrazić w tych kategoriach i tak deska do grania to element drzewa. Czerwona okładzina symbolizuje ogień. Lecący ping pong symbolizuje wiatr będący częścią ziemi.

         W filozofii feng shui istotą jest utrzymanie równowagi między energią dobra i zła     posiłkując się żywiołami. Równowaga  grając w pingla jest niezbędna. Jej osiągnięcie gwarantuje sukces. Wyobraźmy sobie że gramy mecz w gorącej sali. Obaj rywale umierają z przemęczenia w upale. Obydwóch przepełnia coraz mocniej zła energia. Kto będzie potrafił za pomocą filozofii umysłu tak pokierować swoim ciałem aby zniwelować wpływ gorąca - np poprzez wmówienie sobie że gram w optymalnych warunkach - ten osiągnie przewagę. To samo można analizować w każdym nawet najdrobniejszym elemencie zarówno samej gry jaki i sprzętu czy psychologii zawodnika lub warunków otoczenia.

    Feng shui dziś wykorzystuje się wszędzie - jedni interpretują je do urządzania mieszkania, drudzy w biznesie itd. My powinniśmy nauczyć wykorzystywać siłę z niej płynącą w graniu w pingla i rozwoju drużyny. Podstawą tej nauki jest bazowanie na takich dziedzinach życia jak: kariera (każdy z nas powinien być ambitny i dążyć do osiągania pinglowych sukcesów), wiedza (każdy z nas musi trenować, cały czas uczyć się nowych zagrań, poznawać teorię pinglowego rzemiosła bo to w sporcie podstawa), rodzina (każdy ma rodzinę, trzeba o nią dbać ale także trzeba mieć w niej oparcie i zrozumienie dla swoich pasji a to zależy od nas jak nastawimy najbliższych do grania i czy zamiast problemów z wyjściem na godzinkę do Kajtka będziemy wręcz zachęcani i dopingowani na turniejach przez żonę czy dzieci), zdrowie ( to podstawa, kondycja czy dieta to elementy dla sportowca niezbędne a praca nad ich rozwojem powinna być częścią naszego życia), bogactwo ( każdy musi zadbać o bezpieczeństwo materialne zarówno własne i rodziny jak i naszej drużyny nie można robić jednak z tego jedynego celu bo w materialiźmie bardzo łatwo się zatracić a jak wiadomo pięniądze w nadmiarze szczęścia nie dają), sława (każdy powinien dążyć do sławy, można ją też różnie interpretować, źródłem sławy mogą być sukcesy czy puchary ale także mogą nią być działania na rzecz innych czy typowo medialnie kreowane sytuacje), dzieci (każdy powinien i chyba wie że dzieci są najważniejsze, to im powinniśmy przekazywać nasze "dobre" podejście, to one są źródłem i celem wszystkiego, bez nas nie byłoby ich a bez nich nas), pomocni ludzie (każdy powinien być przyjacielem i pomocnikiem bliźniego a także umiejętnie czerpać energię od pomocnych nam ludzi zwłaszcza kołcza bo bez tego ani rusz).

 

 

            Jak widać prezentowany symbol pasuje nam jak lala. Kolorystyka, kształty i cała filozofia chińskiego (każdy wie kto jest najlepszy w pingla) myślenia na stałe powinny zawitać w szeregi Wspaniałego Dream Teamu. Feng shui to poszukiwanie życiodajnego źródła. To szukanie wiedzy na temat własnej osobowości, związków, zdrowia i możliwości w pinglowym życiu. To poszukiwanie optymalnego (pinglowego) stylu życia. To dobre jedzenie i umiarkowane picie. To takie kształtowanie otoczenia aby unikać jego destrukcyjnego wpływu.

          Możesz sobie zadać pytanie, czy coś, co powstało w odmiennej kulturze i tyle lat temu ma prawo bytu w dzisiejszej czasach? Pytanie jak najbardziej na miejscu i odpowiedź na nie brzmi - tak, sztuka Feng Shui jak najbardziej sprawdza się i ma prawo bytu w naszej kulturze i w naszych czasach. Niezależnie od stopnia rozwoju cywilizacji i kultury pewne aspekty życia są niezmienne  Zmieniamy się tylko my, wszechświat i nasz pingiel.

         Organizacja życia według zasad Feng Shui wymaga przede wszystkim wsłuchania się w samego siebie. Powinniśmy zrozumieć, że jesteśmy nierozerwalną częścią natury. Jeśli dopuścimy do głosu nasze naturalne instynkty oraz zbadamy źródła zakłóceń i przepływy negatywnych energii w naszym otoczeniu, będziemy mogli stworzyć sobie lepsze warunki życia, codziennego funkcjonowania i co najważniejsze pinglowego grania. W ten sposób osiągniemy swoje cele, żyjąc w harmonii z naszym naturalnym polem energetycznym.

         Na koniec dodam że trwający rok w chińskim kalendarzu jest rokiem PINGwina. Nasz kolejny sezon grania przebiega więc pod znakiem Wesołego Pingwina. Jednak co to oznacza każdy musi sobie odpowiedzieć sam.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

KWIATOWY WIOSENNY DREAM TEAM

niedziela, 28 marca 2010 1:00
       Wiosna wkoło jest wesoło. Wystarczy tylko się rozejrzeć i można wszędzie zobaczyć piękne wiosenne kwiaty. My też jesteśmy piękni więc pasujemy do kwiatków (zwłaszcza tulipanów) idealnie. Dodam że wszystkie zdjęcia są autentyczne i nie mają jakichkolwiek znamion fotomontażu.
A oto majstersztyk tej plenerowej sesji. Słońce, ciepło, przyroda budzi się do życia, kwitną Dream Teamowe krokusy a na nich "Osa" złapana w locie zbierająca nektar niczym pracowity "kołcz" zapierdalający żeby wszystko było jak najbardziej słodko. Ta fotka to nie efekty z photoshopa zresztą klikając na nie można zobaczyć film na którym uwieczniłem te cudowne chwile.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

PIERWSZY FILMIK DREAM TEAMU NA YOU TUBE

czwartek, 25 marca 2010 16:14

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

FILMOWA ERA DREAM TEAMU NA YOU TUBE

czwartek, 25 marca 2010 16:09
      Kontynuując rozwój Dream Teamu w medialnej ekspansji nasze logo pojawiło się od dziś na światowym internetowym portalu filmowym czyli youtube. Od teraz nawet PINGwiny na antarktydzie będą mogły nacieszyć oko naszymi wyczynami. W zakładkach pojawiła się nowy skrót z którego można będzie bardzo szybko dostać się do naszych zasobów. Pojawiła się też nowa kategoria wpisów "filmy" pod którą co jakiś czas będą prezentowane nasze najciekawsze filmiki. Nasz filmowy świat jest też ściśle powiązany z FACEBOOKIEM - każdy nowy film będzie automatycznie wyświetlany na naszej tablicy w społeczności międzynarodowej. Dodam że każdy z naszej ekipy zakładając konto na Facebooku może korzystać z drużynowego konta np poprzez komunikowanie się z wspólnymi znajomymi czy publikację ciekawych materiałów na naszej tablicy. Na początek nasze filmowe intro z bajecznie kolorowym logiem drużyny wczujcie się w ten bajeczny klimat.
 

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

REWANŻOWY MECZ DREAM TEAMU Z CELUJĄCĄ W MISTRZOSTWO EKIPĄ CISOWEJ

środa, 24 marca 2010 23:06


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


 

czwartek, 19 października 2017

Licznik odwiedzin:  1 191 676  

NASZE MOTTO

"...nie gramy żeby wygrywać gramy żeby zwyciężać..."

DREAM TEAM

Dream Team to nieformalna grupa przyjaciół mających marzenia. Łączymy grę w ping ponga z dobrą zabawą.

Statystyki

Odwiedziny: 1191676
Wpisy
  • liczba: 257
Galerie
  • liczba zdjęć: 376
Bloog istnieje od: 3011 dni

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Bloog.pl